ofis taşıma

baymavislotbar

Nostaljik Atari Oyunları

05.01.2021
167
Nostaljik Atari Oyunları

Nostaljik atari oyunları; Eskiden severek oynadığımız oyunlar serisine bir kaç oyunla devam ediyoruz. Daha öncede paylaştığımız Bu oyunları hatırladınız mı yazımızda da paylaştığımız oyunlar serisine bu yazımızda da devam ediyoruz.

Yeni arkadaşlarımızın belki bilmediği fakat eskiden herkes tarafından sevilerek oynanan bu atari oyunları şimdilerde yeni versiyonları ile Android telefonlara uyarlanarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğu eski oyunun bu günlerde telefonlar için uyarlanmış şeklini app ve google play storede bulabileceğinizi tahmin ediyor nostaljik atari oyunları serimize geçiyoruz.

Nostaljik Atari Oyunları

Tabi ki listemizin en başında her kesimin severek oynadığı bir oyun  var.

Pac-Man

Pac-Man

Pac-Man

Hepimiz Pac-Man’i biliriz, hani şu top gibi olan ve canavarlardan kaçıp yemleri toplayan kahramanımız. Büyük yemleri alınca onu kovalayan canavarlar ışıldar ve Pac-Man’ den kaçmaya başlar. Pac-Man de onları yer ve tekrardan yuvalarına dönüp eski hallerine dönerler. Her bölümde farklı bir de meyve verir oyun ve onu yeyip daha fazla puan alır. Şimdilerde üç boyutlu türleri de olan ve hatta Axysoft Game in de yaptığı Sky Maze oyunu da 2000’li yılların başındaki modern Pac-Man oyunudur.

Duck Hunt

Duck Hunt

Duck Hunt

Bu oyunu da defalarca oynamışızdır. Uçan ördekleri vurmaya çalışırız ve ekrandan çıkmadan vurabilirsek köpeğimiz onu bize getirir. Ama vuramazsak köpeğimiz dahi bize gülerdi. Dahası o oyuna özel bir de tabanca vardı. O tabancayla ördeklere nişan alıp onları vurmaya çalışırdık.

Donkey Kong

Donkey Kong

Donkey Kong

Oyunda siz mavi saçlı ve Mario’ya benzeyen bir adam oluyorsunuz. Yukarı merdivenlerle çıkmaya çalışıyorsunuz. Yukarıda sevgiliniz var ve sevgiliniz bir gorilin elinde. Tabi goril de boş durmuyor ve size fıçı, artık ne bulduysa atıyor ve siz hem onlardan kurtulmaya hem de yukarı çıkıp sevgilinizi kurtarmaya çalışıyorsunuz.

Kaptan Tsubasa

Kaptan Tsubasa

Kaptan Tsubasa

Bu oyun belki de en favorilerindendi. Hanı şu orta sahadan vurup da kaleye gol atan oyuncu. Hani kaleye doğru gelirken yokuş yukarı çıkan oyuncuların olduğu çizgi film. Oyunda sadece alt yazılar var ve sadece şut atıyorsunuz. Alt yazılar sayesinde oynadığınız bir oyun.

Futbol Soccer

Futbol Soccer

Futbol Soccer

Ataride oynanan belki en sevilenlerinden başak bir oyun daha. Sahada ufak tefek adamlar, bir top ve standart kaleler. Devre arasında pon pon kızlar. Hem güler hem oynardık. Belki Fifa, Pes kadar gerçekçi değildi ama favorilerdendi. Gerçek atari tutkunları için belki de Fifa veya Pes veya Winning Eleven vs. gibi oyunlar bu oyunun yerini tutamaz. Gerçi her oyun kendi klasmanında güzeldir. Ama atari severlerin gerçekten sevdiği ve belki de en çok oynadığı oyunlardan biriydi.

Nostaljik Atari Oyunları

Şimdilik bu kadar oyun severler. Herhangi bir yanlışımız varsa yorumlarda yazarak yazılarımıza destek verebilirsiniz. İyi oyunlar oyun severler…

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.