ofis taşıma

baymavislotbar

Blog Nedir? Blog Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanırım?

05.04.2021
5
Blog Nedir? Blog Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanırım?

Blog Nedir?

Blog kökeninde anlam olarak Web-Log kelimelerinin birleşmesinden meydana gelen Web tabanlı bilgi paylaşım ağı. WEB-LOG kelimelerinin kısaltımı şeklinde oluşan “BLOG” kelimesi  İnsanların  öğrendikleri bilgileri, yaptıkları araştırmalrı,tuttukları günceleri paylaştıkları web siteleridir.Blog kavramıyla beraber yeni kavramlar ortaya çıkmıştır. Blog’ta paylaşımlar yapanlara “blogcu-blogger” denir.

Blog yukarıda da bahsettiğimiz kavramsal tanımların yanında insanların öğrendikleri,bildileri,araştırdıkları konuları duygu ve düşüncelerinin  dünyaya açılan kapısıdır. Bir nevi dijital günlük olarakta adlandırabiliriz lakin bazı farklılıkları var eskiden insanlar günlük tutar  etraflarındakilerle kolay kolay paylaşmazlardı, kendilerine özgü has bir dünya içerisinde kalmasını sağlıyordular ama şimdi bloglar ile insanlar dünyaya açılıyor.

Günümüzde blog açarak makaleler yayınlayarak para kazanmak, kurumsal sitelerin kendilerini daha iyi tanıtmaları,kişisel ve topluluk blogları, seyahat ve gezi blogları gibi bir çok konuda kullanılan işlev yönü gün geçtikçe artan blog siteleridir. Kısacası blog günümüzde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Sizlerde bir blog açmak istiyorsanız  daha fazla zaman kaybetmeden hemen bir blog sayfası açarak başlayabilirsiniz.

 

Blog, Bloglama, Blog Yazmak Neden Bu Kadar Popüler?

Blog yazmak neden bu kadar popüler? Görselliğin ve video çekimleri ile ilgili içeriklerin yoğun olduğu bu dönemde blog yazmak popüler olur mu? dediğinizi duyar gibi oluyorum.

Bloglama’nın her geçen gün önemini iyice artırdığı dönem diyebiliriz. İnternette içerik oluşturma ve bu içeriklerle blog yazarak web siteniz görünür olması sağlanır, Bir blog aracılığıyla, ziyaretçiler sadık bir takipçi ağı oluşturmanıza yardımcı olmanıza katkı sağlıyor. Peki Bloglar ve web siteleri aynı şeyler mi? Evet günümüzde web siteleri, blogları sitelerine entegre ederek daha fazla kullanıcıya ulaşarak işletmelerinin büyümesi ve ön plana çıkmaların sağlayarak, müşterilerine ulaşmada,ürünlerini tanıtmada vb. aksiyonlar için işletmeler blogları sitelerine entegre etme içerisindedir.

Günümüzde çoğu insan çeşitli nedenlerden dolayı bir blog başlatmış durumda. Her birimizin anlatacak bir hikayesi,yaşanmışlıkları vardır. Dolayısıyla, internet üzerinden blogcular küresel dünya içerisinde daha fazla insanla iletişim içerisindedir.

Bloglar, herhangi bir konu hakkında konuşmanıza ve düşüncenizi açıklamanıza izin verir. Blog yazarları insan yaşamının olduğu her yerde küçük hikayeler ile tüm insanları etkileyen  konular arasında yüzlerce, binlerce içeriğe ulaşmamız üzerine düşünülmesi gereken konuların başında geliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.