ofis taşıma

baymavislotbar

Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

30.01.2021
281
Akıllı Telefon Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Akıllı telefonlar gün geçtikçe kullanım alanları artıyor. Hayatımızdaki olan yeri de önemli bir hale gelmiş durumdadır. İş hayatında, özel hayatta birçok yerde akıllı telefonlar devreye girmektedir. Arama, mail ya da mesaj yoluyla iletişim kurabilir bu gibi temel işlevlerin yanı sıra; fotoğraf çekimi, film veya dizi izleme, oyun oynama gibi eğlenceli konular da akıllı telefonların rolleri büyüktür.
İnsanlar hayatlarını artık akıllı telefonlarına bağlı şekilde geçiriyorlar.

Is toplantıları, dersler vs. gibi birçok yerde hayatımızı kurtarıyor. Hayatı kolaylaştırıp ve boş zamanları daha keyifli hale getiriyor. Akıllı telefonların birden fazla modelleri vardır. İhtiyaçlara göre ya da fiyatlarına göre belirlenip uygun olanı ne ise o alınıyor. Akıllı telefon almadan önce doğru şekilde analiz edilmesi ve bütçenin durumuna göre telefonları değerlendirilmesi gerekir.

Kullanım Amacınız Nedir?

Akıllı telefonlarda en çok kullanılma amacı eğlence türünde olan uygulamalardır. Genellikle tercih edilme sebepleri güzel kaliteli fotoğraf çekebilmesi, sosyal medya gibi yerlere sorunsuz bir şekilde kullanılması ve en önemlilerinden bir tanesi olan telefonun görüşünün şık olması en tercih edilme sebeplerindendir. Ancak herkesin istek ve ihtiyaçları birbirinden farklı olduğu için akıllı telefon almadan önce bu istek ve ihtiyaçların ne olduğunu belirlemek gerekir.

Sosyal medya uygulamalarını hızlı kullanabilmek ve kaliteli fotoğraf çekmek istiyorsanız ve diğer uygulamalarda sıkıntı yaşamamak sizin için yeterli ise uygun fiyatta birden fazla alternatif akıllı telefon bulabilirsiniz. Telefonunuzu sürekli değiştirmek istemiyorsanız uzun yıllar kullanmayı hedefliyorsanız ihtiyaçlarını karşılayıp ve daha düşük bütçeli telefonları tercih edebilirsiniz. Bu amaçla birçok marka akıllı telefonları orta segmentte yer alıyor. Samsung, Huawei, Xiaomi ve Oppo markaları ile birçok seçenekler sunuluyor.

Tercih edilme sebeplerinden birisi olan oyun oynarken hiçbir şekilde kasılmalara sebep olmamasıdır. Oyun tutkunlarına yönelik isteklerini karşılayacak akıllı telefonlarda mevcuttur. Bunlar orta ve üst segmentte olan akıllı telefonlardır. Her markaya ait bu ihtiyaçları karşılayacak yani depolama alanı açısından gerek rahat oyun oynamak açısından ve ram açısından birden fazla modeller vardır. İstekler arttıkça bütçe de artışlar oluyor. Performansı yüksek olan modelleri tercih ederek sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Peki Hangi İşletim Sistemi Tercih Edilmeli?

Akıllı telefon seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de işletim sistemidir. Akıllı telefon alacağınız zaman istek ihtiyaç ve bütçenize uygun olduğuna karar verirken bir diğer karar verilmesi gereken husus işletim sistemidir. İşletim sisteminin önemi hem telefonun performansını hem de uygulamaları kullanırken hiçbir sorunla karşılaşılmaması için önemlidir.  Dünyada en çok tercih edilen işletim sistemi Android’dir. Günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılan bir sistemdir. Samsung, Huawei, Oppo, Sony, Casper, Vestel daha birçok markalar da yer alıyor.

Ekran Boyutu ve Çözünürlüğü

Son dönemlerde giderek artan akıllı telefonların ekran boyutları da her modelde farklılık gösteriyor. Genellikle ortalama 5.5 inç ya da 6.2 inç arasında değişkenlik oluyor. Ayrıca bunlardan daha küçük ekran boyutları da halen üretilmeye devam ediliyor.  Ekran çözünürlükleri ise HD ve  Full HD olarak sıralanıyor.
Markalara birbirleriyle rekabet halinde tasarımlarını sergiliyor. Ve gün geçtikçe ekran boyutları da arttırdığını gösteriyor.

Hafızası Ne Kadar Olmalı?

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda genellikle en düşük 32 GB hafızadır. Android telefonların bir diğer en önemli ve tercih sebeplerinden olan hafıza konusudur. Ve bunu arttırmak mümkündür. MicroSD kart desteği ile akıllı telefonların hafızasını arttırabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.