ofis taşıma

baymavislotbar

Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Güzel Köy

12.02.2021
272
Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Güzel Köy

Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Güzel Köy

Tatil dendiğinde akla ilk olarak oteller geliyor ancak unuttuğunuz bir nokta var; Türkiye’nin dört bir yanı cidden cennet. Türkiye’nin her bir köşesinin güzel olduğunu ve tatile elverişli olduğunu çoğu zaman unutuyoruz. Bunun sebebi nedir? Tabiki, bu yerler herkes tarafından bilinmemesi ve halka tanıtılamaması. Biz de bu eksiklik paralelinde Türkiye’deki en güzel köyler araması yaptık ve en güzel köyleri sizler için derledik. Dilerseniz, gezilmesi gerekilen köyler listemize geçelim;

Mutlaka Gezilebilecek En Güzel Köyler

Türkiye’nin dört bir yanının cennet olduğundan bahsetmiştik. Ancak, listemizde yer alan gezilebilecek köyler genel olarak Ege bölgesinde yer alıyor. İşte, en güzel 5 köy sıralamamız;

Yeşilyurt, Ayvacık, Çanakkale

Son yıllarda İstanbul’dan giden kişiler tarafından sıklıkla ziyaret edilen Yeşilyurt köyü, butik otelleri, güzel havası ile insanları kendine çekiyor. Kaz Dağları eteğinde yer alan bu köy, güzel bir estetik anlayış ile restore edilmeye devam ediliyor. Eğer, gezilecek köyler araması yapıyorsanız ve konumunuz İstanbul ise mutlaka tercih edin.

YeşilYurt

Ayvacik – ÇANAKKALE

Tahtakuşlar, Edremit, Balıkesir

Şaman inancı etkisinin hala etkisini sürdürdüğü Tahtakuşlar Köyü içerisinde kafeler, butikler ve gezilecek yerler mevcut. Temiz havası ve muhteşem manzarası ile birlikte Balıkesir’de bulunan köy, manzaralı köyler kategorisine alınabilir.

Tahtakuşlar Köyü

Edremit BALIKESİR

Ildır, Çeşme, İzmir

Vahşi yapılaşma ile birlikte açılamayan köylerden birisi olan Ildır köyü, Çeşme’ye çok yakın bir konumda. Ege’de çekilen birçok diziye de ev sahipliği yapan bu köy, denizin hemen yanında bulunuyor. Erythrai Antik Kenti ve Antik Tiyatrolar’da görülmeye değer diyebiliriz.

Ildır Köyü

Bademli, Dikili, İzmir

Gezilebilecek en güzel köyler listemizde sırada İzmir’de yer alan bir köy var; Ege Denizi kıyısında yer alan Dikili ilçesinde yer alan ve henüz keşfedilmemiş köy olan Bademli, zengin jeotermal kaynaklara da sahip. Muhteşem koylar ve güzel sahillerin de yer aldığı bu köyde muhteşem vakit geçirmeniz mümkün. Bu köy, Türkiye’nin Maldivleri olarak da tanıtılıyor.

Bademli Köyü İZMİR

Nebiler, Dikili, İzmir

Yine İzmir’de yer alan bu güzel köy, Aşıklar Şelalesi ile tanınan bir köydür.  Köyde muhteşem huzurlu ve temiz bir hava var.

Nebiler Aşıklar Şelalesi

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.