ofis taşıma

baymavislotbar

Sahte Parfümün Zararları

15.12.2020
450
Sahte Parfümün Zararları

Sahte parfümün zararları; Parfüm kullanmak her bakımlı kadın ve erkek için aslında vazgeçilmezdir. Fakat Sahte Parfümler Kullanmanın sağlığa zararlarını bilmeyenler nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarını da bilmezler. Sahte parfümün zararlarını incelediğinde aslında uzun bir araştırma geliştirme sonucunda piyasaya çıkan gerçek parfümlerin içeriğindeki kimyasal maddelerin kat kat fazlasını ihtiva ettikleri görülmüş.

Sahte Parfümün Zararları

Yapılan inceleme sonuçlarında dermatologlar neredeyse meydanlar da, pazarlar da bedavaya yakın fiyatla satılan sahte parfümler insan derisine zarar veriyor ve ciltte tahribatlara neden oluyor demektedir. Yasal firmaların yaptıkları AR-GE çalışmalarıyla ürettikleri kaliteli parfümler, fabrika denetimleriyle içerdikleri kimyasallar minimize ediliyor. Bu sayede sahte parfümün zararlarına kıyasla orjinalin içeriğindeki zarar daha az oluyor.

Kaçak yollar ile üretilen ve kokusu da aslından ayrılamayan sahte parfümlerin denetimi neredeyse imkansız oluyor. Sahte parfüm imal edenler evlerin bodrumlarında son derece zehirli kimyasal maddeleri yetersiz bilgileriyle harmanlayıp sağlığa zararlı ciddi zehirler üretebiliyor. Unutmayalım ki tüm sektörlerde kullanılan kimyasal maddelerin tamamı zahirdir, dozunda olursa faydalı olur.

Sahte Parfümün Zararları

Sahte Parfümün Zararları

Peki Sahte Parfümün İçerisinde Neler Var?

Sahte parfümlerin zararlı içeriğinde ise alkol, esans, kimyasalın donmasını, gaza dönüşmesini önleyen antifriz ve bakterigiller mevcuttur. Bu kimyasalların dengesiz aşırı kullanımı deride egzama, çatlak ve kuruluk, orana göre yanık ve ödem, lekeler ve alerjik durumlar gözlenebilir.

Bu arada sahte parfümler ağız yoluna gelmesi halinde astım hastalıkları da görülebilmektedir. Kimyasal maddeler kanserojen etkiyle, salgı bezleri ve hormonlar üzerinde baskı yaparak insan sağlığını tehlikeye sokuyor. Unutulmamalı sahte parfümlerin insan sağlığına özellikle cilt ve solunum yolları hastalıklarına neden olabileceği söylenmektedir. kullanacağımız parfümleri az alalım, yeterince kullanalım doğaya ve kendimizin sağlığına zarar vermeyelim.

YAZAR BİLGİSİ
Esin Dereli
Esin Dereli kimdir?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.