ofis taşıma

baymavislotbar

Saç Ekimi Konusunda Bilinmeyenler

24.02.2021
838
Saç Ekimi Konusunda Bilinmeyenler

Son zamanlarda, saç dökülmesi sorunları çok sık yaşanan problemler arasındadır. Dökülme sorunları, kadınlar ve erkeklerde farklı sebeplere dayanmaktadır. Kadınlarda hamilelik, kullanılan hormon ilaçları ya da benzeri konular saç dökülmeleri yaşanmaktadır. Saç ekim merkezleri hizmet almak isteyen erkek ve kadınların öncelikle dökülme sorunlarını saptarlar.

Çünkü genellikle erkeklerde genetik faktörlere bağlı olarak ya da stres yaşayan erkeklerde dökülme sorunu çok sık yaşanmaktadır. Bu hususta da doktor tarafından gelecek olan tavsiyelere uymak gerekir. Saç ekimiyle ilgili alınacak hizmetler, seçeneklere ayrılmaktadır. Bu tekniklerden ilki Klasik şerit yöntemidir. FUT olarak da isimlendirilen bu yöntem, çok sık kullanılan bir operasyondur.

En iyi saç ekim merkezleri tarafından alacağınız hizmette uzun ismi Foliküler Ünite Ekstraksyonu denilen FUE yöntemi kullanılır. Ameliyat gerektirmeyen saç ekimi operasyonu olarak uygulanır. Kısaltılışı FUE ve en doğal klasik yöntemlerden bir tanesidir. Bu operasyon ile bir günde 1000-1500 saç teli nakli gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda işlemin sürdürülmesi ise 3 ya da 4 gün arka arkaya yapılır.

Her saç ekimi tekniğinde de seanslara uygun olarak ekim işlemi yapılır. Türkiye’nin en iyi Saç ekimi merkezleri size özel olarak seans aralıkları ve planlamalar oluşturur. Saç ekimi yapılırken, yeni teknolojiler kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte birçok cihaz ve yeni teknikler uygulanmaya başlamıştır. DHI yöntemi de bunlardan bir tanesidir. Choi iğnesi yardımıyla yapılır ve oldukça güvenilirdir.

DHI saç ekimi yönteminin en önemli özelliği ağrı ve sızı hissinin olmamasıdır. Saç ekimi işlemi bütünsel olarak değerlendirilmeye tabi tutulur. Genellikle tedavilerde saç ekimi süreçleri desteklenerek uygulanır. En iyi saç ekim merkezi özellikle lazerle destek verilerek yapılabilecek yöntemleri hastalara sunmaktadır. Böylece saçlar daha sık ve gür bir görünüme kavuşur.

Kullanılan her tekniğin amacı, saçların kişilerin yüzlerinde doğal bir görünüm oluşturmasıdır. Bu noktada ise kişiye özel tedavi teknikleri uzman ve tecrübe sahibi doktorlar tarafından yapılır. Öncesinde saçın durumu fotoğraflanarak sonrasıyla karşılaştırma yapılır. Böylece aradaki fark ve kat edilen yol da fark edilmiş olur. Bu fotoğraflama, işlemin ardından uzun süre geçse bile farkın görünebilmesi için tekrarlana bilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.