ofis taşıma

baymavislotbar

Saç Ekimi Denildiğinde İlk akla Türkiye Geliyor

24.02.2021
874
Saç Ekimi Denildiğinde İlk akla Türkiye Geliyor

Saç ekimi, saç dökülmesi, bölgesel kellik ve benzeri sorunları yaşayan kişilerin yaptıracağı operasyonlardır. Ekim işlemi yaptırmadan önce en iyi saç ekim merkezleri konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Çünkü saç tipine ve kişilerin durumları göz önüne alınarak, saç ekimi yöntemi belirlenmektedir. Bu yöntemler ikiye ayrılmaktadır. Fut tekniği; klasik tekniklerden bir tanesidir.

Bu yöntemde ensenin yukarı kısmından ve iki kulak arasından alınan saçlı deridir. Mikrogreftler şerit şerit saçsız olan bölgeye ekilmektedir. Ekim işlemi tek tek yapılır ve arkadan saç alındıktan sonra da dikim işlemi tamamlanır. Bu işlemi, Türkiye’nin en iyi saç eken doktorları tarafından yaptırabilirsiniz. Kaliteli malzemeler ve teçhizatlar ile tecrübeli doktorlar, başarılı işler çıkartmaktadır.

FUE tekniği ise, saçların aynı alandan alınarak, yapıldığı yöntemdir. Fakat bu teknikte saçın alınma işlemi oldukça farklıdır. Saç uçları, 1 mm çaplarda punch aleti ismi verilen özel aparat ile yapılır. Alınmakta olan 1 mm doku içinde saçların sayısı üç civarına kadar olabilmektedir. En iyi saç ekim merkezleri, bu iki tekniği başarıyla yapmaktadır. FUT ve FUE teknikleri, saç ekiminin en doğal haliyle yapıldığı operasyonlardır. Saç çizgileri, hastaların yüz hatları göz önüne alınarak yapılır.

Uygulanan her iki teknikte de ilk olarak ekilen saçlar, ay sonunda dökülerek ekim işleminden 3 ay sonrasında çıkmaya başlar. Ense üstünde yer alan kalıcı saçların kullanılmaması da dökülmenin olasılığını yok eder. Saçlar, kişiye ait olduğu için aynı tipte ve renkte çıkar. En iyi saç ekim merkezleri tarafından alınan hizmetler, saçın miktarına ve alınma şekline bağlı olarak değil ekim yönüne göre de doğallığını gösterir.

Ön saç çizgisinin doğal olması ekilen saç miktarı kadar önemli bir aşamadır. Bu ve buna benzer olan bütün detaylar, uzman hekimler tarafından tasarım işlemi sağlanarak yapılır. İşlemi yapan doktorlar, plastik cerrahlardır. Yüz tipi, saç cinsi ve buna benzer unsurlar göz önüne alınarak, saç tasarımı işlemi özel teknikler ile yapılır. İşlemden alınan sonuçlardan memnun kalmak için doktor seçimini ve işlem türünü doğru belirlemek gerekir.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.