ofis taşıma

baymavislotbar

Risk Bölgelerini Gösteren Hayat Eve Sığar Uygulaması

19.02.2021
847
Risk Bölgelerini Gösteren Hayat Eve Sığar Uygulaması

T.C. Sağlık Bakanlığı işbirliği ile geliştirilen ‘’Hayat Eve Sığar’’ uygulaması kullanıma hazır hale getirildi.

Koronavirüs salgını kapsamındaki risk bölgelerini gösteren ‘’Hayat Eve Sığar’’ uygulaması Android cihazlar için Google Play Store, İOS işletim sistemi kullanan cihazlar için ise App Store’dan indirilebiliyor.

Hayat Eve Sığar Uygulamasının Kullanımı

Bulunduğunuz bölgenin risk düzeyini göstermesinin yanı sıra Online Koronavirüs Testi yapmanıza da olanak sağlayan Hayat Eve Sığar uygulamasını cihazınıza indirip telefon numaranızla doğrulama yaptıktan sonra Doğum Tarihi ve T.C. Kimlik No gibi ek bilgileri girip, uygulamanın konumunuza ulaşmasına izin verdiğiniz takdirde risk haritasını görüntüleyebiliyorsunuz. Bulunduğunuz konumda Koronavirüs vakası yüksekse veya düşük riskli bir bölgeden yüksek riskli bir bölgeye yaklaşıyorsanız uygulama tarafından uyarılıyor ve uzak durmanız gereken bölgeleri görebiliyorsunuz.

Uygulamada risk unsurları; riskli bölgeler, evde izolasyon ve enfekte kişiler olarak üç ana başlığa ayrılmış halde bulunuyor.

Online Korona virüs testi yapmak isterseniz uygulamanın sağlık durumunuzla ilgili sorduğu soruları cevaplamanız gerekiyor. Bu cevaplar doğrultusunda uygulama sizi hastaneye gidip gitmemeniz konusunda yönlendiriyor. Fakat bu yönlendirmenin kesin ve net sonuçlar içermediği açıkça belirtiliyor.

Ayrıca uygulamada ‘’Ailem’’ isimli bir bölüm de yer alıyor. Merak ettiğiniz yakınlarınız uygulamayı indirip takip için onay verdikleri takdirde bulundukları bölgedeki Koronavirüs risk durumunu görebiliyorsunuz.

Koronavirüs risk bölgelerini gösteren ‘’Hayat Eve Sığar’’ uygulamasını App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak cihazınıza indirebilirsiniz.

Kaynak: https://teknobilimadami.com/pratik-bilgiler/saglik/

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.