ofis taşıma

baymavislotbar

Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Doğal Yolları

31.01.2021
416
Beyaz Saçlardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Beyaz saçlar her yaşın olmazsa olmaz problemlerinden biridir. Yaş ne olursa olsun bazı nedenlerden dolayı genetik ya da farklı bir sebeple saçlarda beyazlama ile karşı karşıya kalabiliriz. Boyatmak dışında bazı doğal yollar ile engellemek ya da kurtulmak mümkündür. Yalnızca kadınlarda olan bir sorun değildir. Erkeklerde ve kadınlarda görüntü açısından rahatsız edici bir durum olan beyaz saçlar psikolojik anlamda ciddi sorunlara yol açar. Sağlık açısından zararsız ancak görüntü olarak kendini kötü hisseden kişiler için zor bir durumdur. Tek bir beyaz saç teli rahatsız hissettirmek için yeterlidir. Kopardıkları takdirde daha çok çoğalma durumu ile karşı karşıya kalınsa bile koparmak ya da kesmeye devam edilir. Kimyasal ve zararlı maddelerden uzak durulması gerekir.

Doğal Yöntemler ile Beyaz Saçlardan Kurtulun!

Hindistan cevizi yağı beyaz saçlara iyi gelir. Bundan dolayı bu yağ ile belirli bir kür tarifi bulunmaktadır. 4 su bardağı kadar Hindistan cevizi yağı ile 6 adet Hint Bektaş’ı üzümü tercih edilir. Daha sonra bunlar biraz bekletildikten sonra dışarıdan gözükmeyecek şekilde koyu bir kapta muhafaza edilmelidir. Bu aşamadan sonra ise haftada bir defa saçlara yedirilerek uygulanmalı. 1 saat saç ile temas halinde olması gereken bu kür normal şampuanlar yerine bitkisel şampuanlar kullanıma daha uygundur. Ayrıca bitkisel şampuanlar diğer normal şampuanlara göre saça daha iyi gelir. Hint Bektaşi üzümü 2 adet suda durduktan sonra her gün sabah saatlerinde saça uygulanması gerekir. Bu kür saç beyazlama durumu için bire bir antioksidandır.

Beyaz Saçlarınızı Bitkisel Yollardan Yok Etmek Mümkün!

Her derde deva olan soğan saç beyazlaması için de bire bir bir yöntemdir. Soğanları güzelce eziyorsunuz. Daha sonra gözlerinize temas etmeyecek şekilde saç dip bölgelerine güzelce masaj halinde sürerek uygularsanız şayet saç beyazlarınızdan kurtulmanız mümkün olur. Beyaz ve gri görünümlü saçlardan bu sayede kurtulmuş olursunuz. Günlük düzenli bir şekilde uygulamanız halinde saçlarınız hem parlak güzel bir görünüm elde edecek hem de beyazlayan saçlarınızı kolayca yok edecektir. 30 dakika sonra ise saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Beyaz Saçlarınızı Siyahlaştırmak Artık Çok Kolay!

Beyaz saçlar başımıza dert. Patates sayesinde artık saçlarınız siyah olarak kalacaktır. Tek yapmanız gereken patatesleri kaynatmak ve bekletmek suyu ile beraber bir kapta muhafaza edilen patatesler saç diplerinize sürüldükten sonra saçlarınızda beyaz kalmayacak. Kötü bir koku ile karşı karşıya kalmak istemeyenler için biberiye ve lavanta gibi kötü kokuya engel olacak saçlarınız hem sağlıklı olacak hem de kötü bir koku olmayacaktır. Patates suyu sayesinde bir daha saçlarınızda beyaz çıkmayacaktır. Hafta içerisinde 2-3 kez yapmanız gereken bu kür durulama gerektirmez. Saçınızda kalabilir.

Beyaz Saçlar İçin Mucizevi Bir Tarif

Artık saçlarınızı sürekli olarak boyatma derdine son verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bal, keten tohumu, sarımsak ve limon malzemelerini bir araya getirmek gerekir. Bu kür saça uygulanacak bir kür değildir. Malzemeleri karıştırdıktan sonra bir kaba alıp beklemeye bırakın. Daha sonra da her öğüne başlamadan önce bir kaşık tüketmeniz gerekir. 3 öğün öncesinde 1 saat önceden tüketmeniz önerilir. Kürü düzenli olarak tüketmeniz halinde saçınızdaki beyazlardan kurtulacaksınız. Doğal yollardan saç beyazlamasına bu şekilde engel olabiliriz. Evlerde her zaman bulunabilecek bu malzemeler ile saç beyazlardan kurtulabilir, ayrıca saçlarınızı güçlendirip dökülme ve azalma problemlerine de çözüm bulabilirsiniz. Bunlar ile beraber daha birçok saç beyazlamasına engel olacak doğal yöntemler mevcuttur.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.