ofis taşıma

baymavislotbar

Gelinlik Seçerken Kaçınmanız Gereken Hatalar

Bir düğünü planlamak kolay bir iş değil. Dikkate almanız gereken çok fazla ayrıntı var, ancak özellikle en önemlisi olan bir tane var: Gelinlik! Olayın temel parçalarından biri olan gelinliği seçmeye geldiğinde ise birçok seçenek arasında kaybolmuş hissedebilir ve sizin için mükemmel olanı seçmeniz için baskı altında olabilirsiniz.

24.02.2021
110
Gelinlik Seçerken Kaçınmanız Gereken Hatalar

Gelinlik seçerken kesinlikle strese girmemelisiniz. Hayatınızda giydiğiniz en özel kıyafetlerden bir tanesi olan gelinliği seçerken kaçınılması gerekli olan bazı hatalar vardır. Bu hataları yapmamaya çalışırsanız doğru gelinliğe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşte gelinlik seçerken kaçınılması gerekli olan hatalar…

Çok erken ya da geç almayın

Değişiklikler ve ayarlamalar zaman aldığı için 6 ay daha önce gelinliğinizi seçmeniz önerilir. Eğer çok erken seçerseniz muhtemelen sipariş ettiğiniz elbiseden daha çok beğenebileceğiniz başka tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durum da sizi bir hayli üzebilir. Tam tersi olarak da gelinliğinizi düğününüze nerdeyse günler kala seçerseniz daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Çünkü yapılan değişiklik ve tadilatlar hızlı yapılması gerektiğinden daha fazla paraya da mal olabilir. Belki de arzu ettiğiniz gibi bir şey bulamayabilirsiniz.

Hayalinizdeki Düğüne Kavuşmak İçin İzlemeniz Gereken 4 Adım

Hayalinizdeki Düğüne Kavuşmak İçin İzlemeniz Gereken 4 Adım

Çok fazla kişiyle gelinlik seçmeye gitmeyin

Muhtemelen annenizin, kız kardeşlerinizin, arkadaşlarınızın, teyzelerinizin onayını almak isteyeceksiniz. Ancak gelinlik başkalarının beğenip beğenmeyeceğiyle ilgili değil, sevdiğiniz ve hoşlanmadıklarınızla ilgili. Çok sayıda insanla beraber seçecekseniz, pek çok farklı görüşten etkileneceksiniz ve kafanız iyice karışabilir. Size tavsiyelerde bulunacak ve zevkine güvendiğiniz bir ya da iki kişi yeterli olacak.

Bütçeniz konusunda realist olun

Hayalinizdeki gelinliği bulduğunuzda başınıza gelebilecek en kötü şey, buna paranızın yetmeyebileceğidir. Ödeyebileceğinizin çok ötesinde bir şey denemek sadece hayal kırıklığına ve hüsrana neden olur. Bu sebeple fiyat konusunda daha realist olmak daima en iyisi. Ancak körü körüne bir fiyata bağlı kalmamalı ya da bir teklife razı olmamalısınız. En iyi gelinliğin en pahalısı olmadığını unutmayın.

Aksesuarları hesaba katın

Temel parçanız gelinlik bile olsa, seçerken takacağınız aksesuarları da göz önünde bulundurun. Aksesuarlarınızı muhakkak gelinlikten sonra seçmelisiniz. Büyükannenizin nesilden nesile aktarılan küpeleri ya da kolyesi gibi manevi değeri olan bir aksesuar takacaksanız, gelinliği seçerken dikkate almalısınız.

Bir fikre bağlı kalmayın

Çocukluğunuzdan beri gelinlik resimlerine bakıyor ve hayalinizde bir gelinlik bulunuyor olabilir. Ancak hayalini kurduğunuz gibi gitmeyebilir. Dergilerde manken üstünde beğendiğiniz gelinlik, sizde arzu ettiğiniz gibi durmayabilir. Bu nedenle tek bir modelde ısrarcı olmayın ve yenilikleri takip eden olun.

Düğün konseptini dikkate alın

Tüm düğünler kendisine özgü ve farklıdır. Bu sebeple gündüz olduğu gibi geceleri de kış aylarında olduğu gibi yazın da yapılabilir. Gelinlik seçerken tam da bunlara dikkat etmelisiniz. Kıyafet de duruma göre uyarlanmalı, bir kır düğünde parlak ve gösterişli bir gelinlikle yersiz olmak veya bir balo salonunun ışıkları arasında sade bir gelinlik içinde fark edilmemek istemezsiniz. Gelinliği seçerken düğününüzün konseptini göz önünde bulundurmak, günün ambiyansı ile mükemmel uyum sağlanması açısından önemlidir.

Gelinliğin Öyküsü

Gelinliğin Öyküsü

Çok fazla gelinlik denemeyin

Binlerce seçenek arasında kaybolacağınız ve başlangıçta aradığınız şeyi unutacağınız için, kesinlikle çok fazla gelinlik denemeyin. Bir gelinliği beğendiğinizde kendinizden şüphe etmeye başlamadan evvel satın almaktan çekinmeyin.

Tarzınızdan ödün vermeyin

Gelenek, giymeniz gerekli olan şeyin beyaz bir gelinlik olduğunu söylese de ondan memnun değilseniz faydasız. İsterseniz kalıbı kırabilir ve diğer bir elbise, renk ya da stil seçebilirsiniz. Sonuçta sizin ve eşiniz için büyük gün ve önemli olan da kendinizi rahat hissetmeniz.

Satış görevlisinin taleplerine bütünüyle uymayın

Mağaza çalışanları size tavsiyelerde bulunsalar ve profesyonelliklerine göre neyin en iyi göründüğünü söyleseler bile, gün sonunda hedeflerinden biri satış yapmaktır. Bu sebeple, bütünüyle emin değilseniz, pazarlama hilelerine kanmayın ve daima sezgilerinizi takip edin.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.