ofis taşıma

baymavislotbar

Papatya Yağının Cilde Faydaları

15.12.2020
403
Papatya Yağının Cilde Faydaları

Papatya yağının cilde faydaları; Papatya esansiyel yağının harika güzellik faydalarını hakkında sizlere hazırladığımız yazımızda öncelikle papatya yağı hakkında sizlere kısa bir bilgilendirme yapacağız. İki çeşit papatya esansiyel yağı vardır: Roma papatya esansiyel yağı ve Alman papatyası esansiyel yağı. Roma papatya esansiyel yağı, alman papatya esansiyel yağına kıyasla daha uygundur. Her ikisinin de benzer terapötik özellikleri bulunmaktadır. Güzellik amaçlı olarak, Roma papatya en yaygın olarak kullanılsa da, uçucu yağların her ikisi de aynı etkiye sahiptir. Bizler bundan kaynaklı sizlere papatya yağı hakkında bilgi verirken Roma papatya yağından bahsedeceğiz. İyi okumalar.

Papatya Yağının Cilde Faydaları

Papatya Yağı Bu, özellikle güzellik amaçları için kullanılan iki esansiyel yağın ortak noktası olan Roma papatyası bileşen profilidir. Bilimsel adın Chamaemelum nobile’dir. Roma papatyası, Avrupa’nın batı kesimi ile Afrika’nın kuzeyinde görülür. Çok açık mavidir. Roma papatya esansiyel yağı, elma benzeri bir kokuya sahiptir. Sulu viskoziteye sahiptir. 5-6 yıl raf ömrü bulunmaktadır. Roma papatyası temel toksik değildir, tahriş edici değildir ve hassaslaşmaz. Ama lütfen kullanmadan önce onunla bir yama testi yapın.

Bir fincan papatya çayı, huzur, açık bir balkon, çok sayıda esinti ve muhteşem bir gün batımını çağrıştırır. Ama yine de bir şişe papatya yağı ile aynı faydaları elde edebilirsiniz. İçmek için değil, stres gidericisi olarak kullanmak yeterlidir. Mendilinizde birkaç damla ve esansiyel yağın aromasında kaybolabilirsiniz.

Papatya Yağının Cilde Faydaları

Papatya Yağının Cilde Faydaları

Papatya Yağı Ve Cilde Faydaları

Cilt beyazlatma için papatya yağı kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıldığında, bronzlaşmanın etkilerini tersine çevirebilir ve teninizi hafifletebilir. Birkaç damla papatya yağı ve badem veya zeytinyağı karıştırın. Bunu cildinize uygulayın, nazikçe masaj yapın. Yaklaşık 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizi kurulayın. Ayrıca papatya yağı cilt için ;

  • Papatya esansiyel yağı, küçük kesiklerin, yaraların ve morlukların enfekte olmasını önleyen antiseptik özelliklere sahiptir.
  • Papatya esansiyel yağı kullanarak küçük cilt tahrişlerini geçirebilirsiniz. Birkaç damla Hindistan cevizi yağına birkaç damla papatya yağı ekleyin. Bunu etkilenen cilde uygulayın. Bu tahriş olmuş cildi yatıştırır.
  • Cilt tonu için papatya yağı kullanabilirsiniz. Yağın iyileştirici ve yatıştırıcı özellikleri lekeleri azaltır ve daha pürüzsüz, eşit tonlu bir ten ile sizi bırakır.
  • Anti aging özellikleri için birkaç damla papatya yağı ve badem yağını karıştırın ve bunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yağ emilene kadar nazikçe masaj yapın. Cildinizi gençleştirirken yağ derinlere gider ve nemlendirir.
  • Papatya yağı cilt onarımı ve yenilenme özellikleri, onu güzellik arenalinize mutlaka eşlik etmenizi sağlar. Birkaç damla papatya yağı ve zeytinyağı karıştırın ve bunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yağın emilmesine izin verin.
  • İnce çizgileri, kırışıklıkları ve göz altı halkalarını azaltmak için bunu düzenli olarak yapın.
  • Size şimdiden papatya yağının iyileştirici özelliklere sahip olduğunu söylemiştik. Bunu, hafif egzama tedavisi için ev ilaçları olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Etkilenen alanda papatya yağı ve hindistancevizi yağının bir karışımını uygulamak ve 10-15 dakika sonra ılık su ile yıkamanız yeterlidir.
  • Bu şifalı papatya yağı infüzyonu ile inflamasyonu ve kızarıklığı azaltır. Bir kaynar su tavasında, birkaç damla papatya yağı ekleyin. Sıcaklığı kapatın ve sıvı bir saat bekletin. Çözeltiyi bir şişeye aktarın. Temiz bir pamuk topuna birkaç damla koyun ve tahriş olmuş bölgeye sürün. 15 dakika sonra yıkayın. Ayrıca, günlük banyo suyuna birkaç damla yağ da ekleyebilirsiniz.
  • Tahriş olmuş cildi yatıştırmak için böcek tarafından ısırılan bölgeye küçük bir papatya yağı (seyreltilmiş veya tam güç) sürün.

Bebekler için Papatya Yağı

Papatya yağı naziktir, bu yüzden genellikle bebeklerin kırılgan cildinde veya ağır dozda ilaç veya kemoterapi ve radyasyon gibi tıbbi tedavilerde bulunan hastalar için kullanılır.

Sağlık ve güzellik ile parlayan yüz için bu gizli şifalı papatyaları deneyin. Hangisinin sizin için en iyi çalıştığını bize de yazabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.