ofis taşıma

baymavislotbar

Meteoroloji’den Son Dakika Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

14.02.2021
386
Meteoroloji’den Son Dakika Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteorolojiden Son Dakika Yoğun Kar Yağışı Uyarısı! İşte İstanbul’un Son Durumu

Meteoroloji tarafından yapılmış olan peş peşe son dakika uyarılarından sonra kar yağışı İstanbul’da etkisini gösterdi. Kar yağışının devam etmekte olduğu kentte her yer beyaz bir örtü ile kaplanmaya başlarken İstanbul’da havanın yoğun kar yağışlı olarak devam etmesi bekleniyor. Diğer bir taraftan bazı meteorologların yapmış olduğu tahmine göre İstanbul’daki kar yağışı “1987 kışı gibi olma ihtimali taşıyor.” İfadelerini taşımıştı.

İstanbul’da Sabah Saatlerinde Kar Yağışı Devan Ediyor

Dün gece saatlerinde başlamış olan İstanbul’da kar yağışı etkisini devam ettirirken İstanbul beyaza büründü. Korona virüs tedbiri için uygulanmakta olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı sonucunda yollar da boş kaldı. İstanbul’da günlerdir beklenmekte olan kar yağışı gece saatlerinde başlamasına rağmen hala etkisini sürdürüyor.

Etkisini hala sürdürmekte olan kar zaman zaman tipi şeklindi de görüldüğü için Gaziosmanpaşa’da bulunmakta olan sürücüler, sabahın erken saatlerinde araçlarını temizlemek için uzun bir süre boyunca çabaladı. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeni ile de çiçekçiler mesaiye sabahın erken saatlerinde başladı. Kayganlaşmış olan yolda ilerlemekte zorlanan kuryeler, çiçekleri ellerinde götürmek zorunda kaldı.

“Karın Çilesi Mi Diyelim Ne Diyelim?”

Kar ile kaplanmış olan aracını temizlemek için çalışan taksi sürücüsü Serkan Çınar, “Kar yağmasını bekliyorduk zaten. Bayağı da bir tutmuş. Karın çilesi mi desek ne desek bilemedim. Zincirlerimiz de yok ama kar lastiklerimiz var. Artık bu şekilde ilerleyeceğiz. Meteoroloji uyarılar yapıyordu zaten, o nedenle biz de bekliyorduk. İşte geldi, gördük. Umuyoruz ki ekipler de hazırlıklarını tam olarak yapmıştır.

“Sevgililer Günü Kar Da Dinlemiyor”

Ellerinde çiçekler ile Sevgililer Günü mesaisi yapmakta olan kurye Berhan Aydar ise, “Mesaimiz başladı. Çok yoğunuz. Sabah saat 7’de başladık, daha da var. Akşam saat 5’e anca biter. Kar da başladı. Gerçekten çok zorlandık. Yolları gidemiyoruz yani arabalar yolları gitmiyor. Yollar da kar yağışı nedeni ile tıkalı, bu nedenle arka sokaklardan da gidemiyoruz. Ne yapalım sevgililer günü maalesef kar dinlemiyor.” Dedi.

Arka Sokaklarda Bulunmakta Olan Otomobillerin Ve Ağaçların Üzerleri Beyaz Renge Büründü

Kar yağışı sonrasında Anadolu Yakasının Çamlıca Tepesi, Üsküdar ve Kadıköy Meydanları sırası ile görüntülendi. Ara sokaklarda bulunmakta olan otomobillerin ve ağaçların üzenlerinin beyaza bürünmüş olduğu görüldü. Hava sıcaklığı eksi 1 dereceyi gösterirken aynı zamanda da sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile yollar bomboş kaldı. Bir diğer yandan Esenyurt ve Büyükçekmece’de de kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Arşivdeki Kar Geri Döndü

İstanbul ve çevresi bugün yağması beklenmekte olan kara kilitlendi. Bazı meteorologların dediğine göre “1987 kışı gibi bir kar yağışı bekleniyor.” Diyerek halkı uyardı. Peki o meşhur 1987 kışı nasıl geçti? İşte tan 34 yıl öncesinde yaşanmış olan 4-14 Mart arasında İstanbul’u 10 gün boyunca etkisi altına alan karın yeri:

İstanbul, 4 Mart 1987 tarihinde bir gün sonra düşecek olan ‘baharın müjdecisini’ beklerken bir anda kar ile karşılaştı. Saatte 80 kilometreye kadar çıkmış olan rüzgar, devasa bir kar fırtınası oluşturdu. Çınar ağaçları devrilirken, sokaklar yığılmış olan karlardan geçilmez bir hale geldi. Karadeniz kısmında bir adet koster battı ve iki adet denizcinin cesedi bu olay sonrasında bulundu.

Bu şiddetli kış sırasında şehrin elektrik ve telefon şebekesi çökerken Ömerli Barajı’nda bulunmakta olan pompalar da arızalandı. Pompaların arızalanması sonucu kent susuz kaldı. İstanbul’un çevresindeki iller ile bağlantısı kesildi.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.