ofis taşıma

baymavislotbar

Kreşte Skandal Ses kayıtlarını Dinleyenler Şok Oldu.

11.02.2021
172
Kreşte Skandal Ses kayıtlarını Dinleyenler Şok Oldu.

Mersin’de yaşamakta olan bir anne, kreşe göndermekte olduğu 2 yaşındaki kızına şiddet uygulandığından şüphe ediyordu. Endişelenen anne, bir sonraki gün kızının oyuncak ayısının içerisine ses kayıt cihazı yerleştirdi. Kadının yerleştirmiş olduğu ses kayıt cihazı ise kreşte yaşanan şiddeti ve küfürleri ortaya çıkardı. Kreş hakkında suç duyurusu yapılması sonucunda ise kreşin faaliyetlerine son verildi.

Kreşte Şiddet Şüphesi

Merkez Yenişehir ilçesine bağlı olan 50’nci Yıl Malallesi’nde bulunmakta olan olayın gündüz bakım evinde yaşandığı iddia ediliyor. 2 yaşındaki kızını İ.D.’yi kreşe göndermekte olan anne Ş.D., son aylarda kızının davranışlarında birtakım değişiklikler fark etti. Bu durum üzerine endişeli anne, kreş pönetili ile konuşarak kreş görüntülerini incelemek istediğini belirtti ancak olumlu bir yanıt alamadı.

Anne Ş.D., bu durum üzerine 21 Ocak tarihinde kızının oyuncağının içerisine ses kayıt cihazı yerleştirerek kızını kreşe gönderdi. Bir gün sonra ses kayıtlarını dinleyince ise şok oldu. Endişeli anne, ses kayıtlarını diğer velilere de dinletti. Ses kayıtlarını dinliyem veliler duyduklarına inanamadı. Veliler, çocuklarına şiddet uygulandığı gerekcesi ile 29 Ocak tarihinde suç duyurusunda bulundu.

Görüntüler İzletilmeyince Şüphelendi

Kreşteki şiddetin kanıtlarını ortaya çakartmış olan anne, “Kızımı bir buçuk yıldır bu kreşe gönderiyorum. Önceden yüzünde, kolunda kızarıklıklar ve çizikler oluyordu. Çiziklerin nedenini sorduğumuzda ise oyun oynarken meydana geldiklerini  iddia ediyorlardı. Kızım son zamanlarda agresiflişmeye ve saldırgan olmaya başladı.”

Kızının tavırlarındaki büyük değişikliği fark eden anne Ş.D., kızının eskisindem farklı olarak oyuncakkkı duvara attığını ve kızı ile konuşmaya çalışınca kızının ona ‘sus konuşma’ dediğini de anlattı. Anne Ş. D., bunun üzerine kreşe gidip kızının durumunu öğrenmek istediğinde ise kreşte bir şey yaşanmadığını belirten kreş, bahane üreterek görüntülerin silindiğini söyleyince anne, daha fazla şüphelendi.

‘Ses Kayıtlarını Dinleyince Şok Geçirdim’

Görüntüler izletilmediği için ve kreş yönetimi garip tavırlarda bulunduğu için şüphelenmiş olan anne, “Görüntüler izletilmediği için şüphelendim. Kreşte çocuklara kötü davranıldığını düşünerek kızımın oyuncağının içerisine ses kayıt cihazı koydum. Bir sonraki gün ses kaydını dinleyince ise şok oldum. Kızım sürakli ağlıyordu ve kreş yöneticisi olan R.H.K.’nın kızıma küfür ettiğini duydum.”

“Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Kayıtları dinledikten sonra haman avukatımıza giderek durumu anlattım ve kayıtları avukata verdim. Asıl kötü taraflar kaydın deöamındaymış. Ben ses kaydını sonunu kadar dinleyemedim, yüreğim el vermedi.” Dedi.

‘En Ağır Cezayı Almasını İstiyorum’

Kreşin sahipleri olan Ş.M.K. ve R.H.K. ile 3 öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunmuş olan anne Ş.D., “Bu kişilerin en ağır cezayı almalarını ve bir daha da bu tür işleri yapmamalarını istiyorum. Çünkü çocuklara maler yaptıklarını bilmiyoruz. Bugün benim çocuğuma yapılan yarın başka kişilerin çocuklarına da yapılabilir. Bu konuda adalete güveniyorum.” İfadelerini kullandı.

Kreşin Faaliyetlerine Son Verildi

Mağdur ailelerin avukatı olan Gamze Ceneviz, şikayet üzerine kreşin faaliyetlerine son verildiğini açıkladı. Ayrıca Gamze Ceneviz şu açıklamada da bulundu “Müvekkilim bana ulaştığı zemen hemen harekete gectik. Mevcut ses kayıtlarını titiz bir şekilde dinledim. Müvekkilim bana sadece kraşte almış olduğu ses kayıtlarından bahsetti. Bu bile başlı başına bir skandal ancak kayıtların tamamını dinlediğimde kulaklarıma inanamadım. “

“Ses kaydı içerisinde 2 yaşındaki kız çocuğuna karşı birçok kötü davranış elde eddik. Bunen üzerine ise hem idari hem de adli başvurumuzu yaptık. Kurum sahipleri ve çalışanlardan şikayetçi olduk.” İfadesini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.