ofis taşıma

baymavislotbar

İşte İstanbul barajlarında son durum! İSKİ paylaştı

İstanbul’da etkili olan kar yağışının ardından baraj doluluk oranları hızla artmaya devam ediyor. İSKİ verilerine göre baraj doluluk oranları yüzde 50.03 olarak ölçüldü. Bir zamanlar yüzde 5 doluluk oranıyla adeta kuruyan Sazlıdere Barajı yeniden suyla dolmaya başladı. Barajdaki son durum havadan da görüntülendi.

20.02.2021
187
İşte İstanbul barajlarında son durum! İSKİ paylaştı

YÜZDE 19.16’DAN YÜZDE 50.03 E YÜKSELDİ

İstanbul’da kuraklık sebebiyle barajlardaki doluluk oranı 9 Ocak 2021 tarihinde % 19.16’ya kadar düşmüştü. Önce yağmur ardından gelen kar yağışıyla beraber barajların su seviyelerindeki artış hızla sürüyor. En düşük doluluk oranının ölçüldüğü günden beri beri geçen sürede İstanbul’un barajlarındaki doluluk oranındaki artış % 30.87’yi buldu. Genel doluluk oranları % 50.03’e ulaştı.

İstanbul’un barajlarında geride bıraktığımız yıl en fazla doluluk oranı % 66.58’le mayıs da ölçülmüştü. Bu tarihten itibaren başlayan düşüşte eylül de doluluk oranı % 41.95, Kasım ayında % 27.66 olarak kayıtlara geçmişti. Aralık ayında % 22.32’ye gerileyen baraj doluluk oranları son olarak 9 Ocak 2021 tarihinde en düşük seviye olan 19.16’ya kadar gerilemişti.

İşte İstanbul barajlarında son durum İSKİ paylaştı

SAZLIDERE BARAJI YENİDEN SUYLA DOLDU

Barajlardaki doluluk oranı artışından Sazlıdere Barajı da nasibini aldı. Bir ara kuraklık sebebiyle barajdaki doluluk oranı % 5’lere kadar gerilerken, kuruyan alanlar yeniden su ile dolmaya başladı. Sazlıdere Barajında doluluk oranı % 25.96 olarak ölçüldü. Barajın son durumu havadan görüntülendi.

İstanbul barajlarının bugün itibariyle doluluk oranları şöyle:

Ömerli Barajı doluluk oranı % 58.59

-Papuçdere barajı doluluk oranı % 34.77

-Sazlıdere barajı doluluk oranı % 25.96

Büyükçekmece barajı doluluk oranı % 52.85

-Alibeyköy barajı doluluk oranı % 56.01

-Terkos barajı doluluk oranı % 47.49

-Kazandere barajı doluluk oranı % 60.29

-Elmalı barajı doluluk oranı % 56.04

-Darlık barajı doluluk oranı % 55.65

-Istrancalar barajı doluluk oranı % 43.05

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.