ofis taşıma

baymavislotbar

Alexa Düşürme Yöntemleri

05.04.2021
5
Alexa Düşürme Yöntemleri

Yazıyı Öncelikle Smart Seo Toolsta İmcele

 

Merhaba okurlarımız. Sizden gelen sorular üzerine yine alexa düşürme yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. İletişim formu üzerinden gelen sorulardan alexanız neden bu kadar düşük nasıl alexa bu hale geldi neler yaptınız gibi sorular sorulmaya başlandı. Ayrıca sitemizin yeni açılmış olmasına rağmende bu kadar alexaya sahip olması insanlara şaşırtıcı geliyordu. Ve bizlerde nasıl yapabiliriz sorusu üzerine bu konuyu açma gereği duydum

Şimdi sizlere nasıl alexa sıralamanızı düşürmenize etki edebilecek ve yardımcı faktörlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki her zaman doğal olan yöntemler makbüldür. Doğal olmayan etik dışı hareketler her zaman sizler için zarardır. Ve bu yöntemlerden de bahsetmeyi düşünmüyorum. Neyse konuyu daha fazla uzatmadan sizlerle başlıkla halinde alexa düşürme yöntemlerini anlatayım.

Alexa Düşürme Yöntemleri

 • Öncelikle arkadaşlar dikkat ediyorsanız benim konularımın %80′i webmasterlara yönelik veya webmaster adaylarına yönelik konular anlatmaya çalışıyorum.Çünkü her webmaster veya webmaster adayı mutlaka tarayıcısına alexa toolbar eklemiştir. Mesela ben bütün tarayıcılarım da alexa toolbar yüklüdür.Alexa toolbar yüklü olan tarayıcılar da sitenize her girişte sizin için bir artıdır.Alexa değeriniz toolbardan dolayı artmaktadır.
 • Sitenizi her zaman webmaster forumlarında tanıtmaya çalışın takıldığınız forumlarda imzanıza sitenizi mutlaka ekleyin ki sitenize imzanızdan webmasterlar giriş yapsın.
 • Bende yok ama yine de size tavsiye edeyim.Sitenize mutlaka alexa widget yükleyin.Bu sizin için bir artıdır.Çünkü alexanın gözünde değeriniz bir kat artar. Sen neden yüklemiyorsun diyen olabilir ben sitemde link çıkışı yapmak istemediğim için eklemek istemiyorum. Ama sizlere tavsiyem mutlaka ekleyin.
 • Sitenizde Alexa ile ilgili bilgiler vermeye çalışın mümkünse bir Alexa kategorisi açın ve buraya Alexa ile ilgili yazılar yazın.
 • Sitenizde yazdığınız makaleleri mutlaka imleme sitelerinde veya buna benzer sitelerde imletin. Çünü bu tür sitelerde webmaster arkadaşlar çok bulunmakta ve sizlerin imleme yaptığınız konulara giriş yapabilirler.
 • Kullandığınız bilgisayar veya sitenize girebilecek arkadaşlarınızın tarayıcılarına mutlaka alexa toolbar yükleyin. Hem size faydası olsun hemde arkadaşlarınızın girdiği diğer sitelere yardımcı olsun.
 • Aldığınız backlinlerin mutlaka kaliteli olmasına dikkat edin.Çöplüğe dönmüş sitelerden hiç bir zaman link almayın ve bedava da olsa uzak durun.Size zarardır bu tür backlinkler.
 • Webmasterlara özel konulara yazın mesela resimli videolu veya yazılı anlatımlarda bulunun ve oldukça uzun tutmaya çalışın.Sitenize ne kadar uzun kalırlarsa sitenizin alexa değeri o kadar artar.
 • Sitenize mutlaka özgün yazılar girmeye çalışın spam ve kopya içerikten mümkünse uzak durun.
 • Eğer alexa hakkında bilginiz varsa mutlaka bloğunuz da alexa hakkında makaleler yazın.
 • Facebook,Twitter gibi sosyal platformlar da aktif olmaya çalışın sitenizi tanıtın veya yazdığınız makaleleri facebook da paylaşın.
 • Alexa 5 Yıldız + Yorum” etkinliklerine katılın.
 • Bazı arkadaşlar sitelerine refresh kodu ekleyebilir mesela her 20 saniyede yenilesin gibi ama ben buna karşıyım sizler mümkünse kullanmayın bu yöntemi.
 • Sitenizde konu içerisinde benzer yazılar veya rastgele yazılar gibi yazıları aktif edin ve ziyaretçilerinizin sitenizde daha fazla zaman geçirmesiniz sağlayın.
 • Son olarak arkadaşlar “www.alexa.com/siteinfo/dunyablog.com” şeklinde ki alexa sayfalarınızı tanıtım ve arkadaşlarınıza ana sayfaları yapmaları konusunda ısrar edin
YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.