ofis taşıma

baymavislotbar

Papatyanın Faydaları

15.12.2020
177
Papatyanın Faydaları

Papatyanın faydaları; Papatya, yüzyıllardır uyku sorunlarının giderilmesi için kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve mide rahatsızlıklarında şifa verdiği bilinen papatyanın Faydaları yirmi yıldır yapılan yapılan deneylerle de kanıtlanmıştır. ABD merkezli bir araştırma şirketine göre günde ortalama bir milyon bardak papatya çayı içilmektedir. Papatya bitkisinin bu kadar popülerlik kazanmasında ilaçların içine dahil olması da etkilidir. Papatya bir çok çeşidi bulunan bir bitkidir. Çoğumuza papatya denildiğinde aklına gelen papatya Alman papatyasıdır. Alman papatyasından sonra popüler olan papatya türü ise Roma papatyasıdır.

Papatya uzun yıllardır çok farklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Uyku bozuklukları, romatizma ağrıları, sindirim sorunları, deri rahatsızlıkları bunlardandır. Ayrıca papatya çayı tüketimi kaygıyı azaltır, stresi giderir. Mide için de sindirim sistemini çalıştırdığı için önemlidir. Boğaz ve diş ağrısında kullanılır.

Papatyanın Faydaları

Papatyanın Faydaları

Papatyanın Faydaları

  Bu bitkinin neredeyse sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Papatyanın Faydaları arasında yüksek fosfor içeriği sayesinde kemikleri güçlendirmesi sayılabilir. Bilinen en yaygın kullanımı sakinleştirici etkisi veren çayının tüketimidir. Antioksidan etkisi sayesinde kanser tedavilerinde yardımcı bitki olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

Papatya, cilt iltihaplanmalarında ve cilt yağlanmaların da da çözüm olan bir bitkidir. İltihap önleyici özelliği vardır. Ayrıca mide kaslarını kuvvetlendirir ve mide kramplarını giderir. Mide bulantısını kestiği de bilinmektedir.

Adet dönemlerinde ki ağrılara da bir fincan papatya çayı iyi gelecektir. Strese bağlı baş ağrılarını da yok eder.

  Papatya Nasıl Tüketilir

  Papatya en çok çay olarak tüketilmektedir. Mevsiminde toplanan kurumuş papatya nasıl Tüketilir sorusunun cevabı genelde kaynatılarak olur fakat papatya hassas bir bitki olduğu için kaynatıldığında etkisini kaybedebilir. Bu nedenle önceden kaynatılan bir bardak suya birkaç tane kurumuş papatya çiçeği atılır. Beş on dakika bekletilir. Ilık bir şekilde Tüketilir. Tatlandırılmak istenilirse bal kullanılabilir.

Papatya ortasında bulundurduğu aktif birleşenler sayesinde cilde çok iyi gelmektedir. Demlenen papatya çayını içmek yerine soğuk bir şekilde yüz yıkama suyu olarak kullanılabilir. Aynı şekilde saç yıkama suyu olarak kullanıldığında saçlara doğal bir parlaklık verir ve saç diplerini besleyerek sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.