ofis taşıma

baymavislotbar

Karanfilin Faydaları

15.12.2020
192
Karanfilin Faydaları

Karanfilin faydaları; Karanfil yemek sonralarında çay olarak tüketilmektedir. Bununla birlikte sigaralara aroma katması içim kullanılır. Aynı zamanda antiseptik özelliği vardır. Karanfil kokusu çok keskin bir bitkidir. Kokusu kadar keskin diğer bir özelliği de sağlık açısından sayılmayacak kadar çok olan faydasıdır. Hastalıkların çoğuna anında çözüm olmaktadır. Bu nedenle doğru ve düzenli olarak kullanılması sağlık açısından önemlidir.

Karanfil A,K,E ve B12 açısından oldukça zengindir. Ayrıca kalsiyum, potasyum, sodyum ve manganez bulundurmaktadır. Daha çok balıklarda olduğu bilinen omega 3 yağının bulunduğu ender bitkilerden biri karanfildir.

Karanfilin Faydaları

Karanfilin Faydaları

Karanfilin Faydaları

  Karanfilin en bilindik özelliği diş ağrısını anında kesmesidir. Aynı zamanda diş sağlığı için önemlidir ve ağız bakımında diş macunlarında karanfil kullanılmaktadır.

Karanfil yağının yutulması özellikle sabah bulantılarına iyi gelmektedir. Karanfil yağının ağızdan direk alınması yerine karanfili toz haline getirip hurma ve bal ile karıştırılarak yutulması daha fazla önerilmektedir.

Karanfilin Faydaları bu kadar değildir. Karanfil keskin kokusu sayesinde ağızda oluşan kötü kokuları giderir. Sinüzite de iyi geldiği bilinmektedir. Burundan çekilen karanfil tozu sinüzite bağlı baş ağrısını gidermektedir.

Lokantalarda veya restaurantta dikkatinizi çekmiştir, masalarda veya hesap ödenen yerin hemen yanında karanfil olur. Bunun nedeni karanfilin çok iyi bir şişkinlik giderici olmasıdır. Fazla yenen yemek sonrasında hissedilen şişkinlik bir tane karanfilin ağza alınmasıyla azalacaktır.

Karanfil soğuk algınlığına ve yorgunluğa da iyi gelmektedir.

  Karanfil  Nasıl Tüketilir

  Karanfilin kullanımında sorulması gereken önemli sorulardan birisi Karanfil Nasıl Tüketilir olmalıdır. Örneğin karanfil yağı asla direk deriye uygulanmamalı, mutlaka seyreltilerek kullanılmalıdır. Karanfil yağının deriye direk uygulanması ciltte tahriş yapabilir. Seyreltilerek kullanılan karanfil yağı yara izlerini ve lekeleri tedavi eder. Mükemmel bir antioksidan olan karanfil, suda kaynatılarak içilirse vücut ödemden kurtulmuş olur.

Diş ağrılarında ise ağrıyan yere birkaç tane karanfil koyulup beklenebilir veya temiz bir pamuk yardımıyla ağrıya diş ve etrafına karanfil yağı uygulanabilir.

Nefes kokusunu açmak için de direk ağza alınan bir veya iki tane karanfil yeterli olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.