ofis taşıma

baymavislotbar

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

24.01.2021
180
Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bankalardan kredi başvurusu yapma aşaması artık eskisinden çok daha kolay. İnternet üzerinden veya banka şubelerinden yapabileceğiniz başvurularla kredi çekme imkanından faydalanabilirsiniz. Kredi çekmeye kesin olarak karar verip kredi başvurusu yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı noktalar var. Öncelikle çekeceğiniz kredi yani ihtiyacınız doğrultusunda belirlediğiniz tutarın ne kadar olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında çekeceğiniz kredinin vadesini iyi düşünmelisiniz. Çünkü vade seçenekleri her banka da farklılık gösterir. Ve size uygun vade planlamasını yapmak ilerde sorun yaşamamak için önem taşıyan bir noktadır. Vadeyi neye göre seçmeniz gerektiğine ilişkin araştırma yapmanızda önemli olan bir diğer nokta. Yine bankadan bankaya değişiklik gösteren konulardan biri aylık ödeme planları. Aylık ödeme planı yaptığınızda sizi zorlamayacak şekilde ve işlerinizi kolaylaştıracak miktarda olmasını istersiniz. Dosya masraflarını da incelemeniz fayda sağlar. Tüm bu faktörleri değerlendirdiğinizde ve bazı karşılaştırma siteleri aracılığıyla kendiniz için en mantıklı olan kredi seçeneğini belirlediğinizde nasıl başvuru yapacaksınız?

Kredi Başvurusu Yapma Yöntemleri

Sizin için en pratik ve işinizi en kolaylaştıran yöntemlerden birisi internet başvuruları. Bunun için iki adet yönteminiz var.

  • Birisi başvuru yapacağınız bankanın kendi internet sitesinden kredi başvurusu Bura da özellikle dikkat etmenizi önerdiğimiz bir nokta var. O da banka sitesinin güvenli olup olmaması. Giriş yaptığınız site bankanın kendi sitesini taklit eden dolandırıcı bir adres olabilir. Bundan emin olmak için linki kontrol edebilir ve ya farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Bankanın sitesinden kredi başvurusu yapmanın bir diğer olumsuz yanı, diğer bankaların faiz oranları, dosya masrafları ya da vade seçeneklerini karşılaştıramıyor olmanızdır. Eğer bankanın sitesinden online başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle karşılaştırma yapabileceğiniz programlara başvurmanız sizin için faydalı olacaktır. Karşılaştırma yaptıktan sonra siteye geri dönebilir kredi başvuru işleminize başlayabilirsiniz. Öncelikle sizden kredi başvurusu yapmak için ne kadar tutara ihtiyacınız olduğu sorulacaktır. Bu alana çekmek istediğiniz tutarı yazabilirsiniz. Sonrasında talep ettiğiniz vade seçeneğini seçmeniz istenecektir. Ve karşınıza gelen ekranda çekeceğiniz kredinin aylık ödemesini ve totalde yapacağınız ödemeyi görürsünüz. Ardından başvur yazısı olan butona tıklamanız yeterli. Başvurunuz ilgili banka tarafından incelenecektir. Ve yapılan incelemenin ardından size olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.
  • Bir diğer pratik yöntem karşılaştırma sitelerinden yapılabilen kredi başvurusu seçeneği. Farklı bankaların değişen oranları ve değişen diğer detaylarını görmek ihtiyaç sahipleri için bu siteler büyük avantaj sağlıyor. Kredi karşılaştırma siteleri aracığılıyla aynı şekilde yukarda olduğu gibi kredi çekmek istediğiniz tutarı ve vade seçeneklerinden istediğinizi seçiyorsunuz. Böylece kolay bir şekilde kredi başvurusunu tamamlarsınız. Bu sitelerin en güzel özelliklerinden birisi (ki diğer yöntemlerden ayırıyor) birden fazla teklifle size gelmesi. Yani tek bir sitede size uyabilecek birçok ihtimalle karşılaşıyor ve hoşunuza gideni seçip yolunuza devam edebiliyorsunuz. Ve genellikle sizi kredi çekeceğiniz bankanın internet sitesine yönlendirir. Ordan direkt olarak başvuru yapmanız sağlanır.

SMS ile Başvuru

Konut kredisi ya da taşıt kredisinden farklı olarak ihtiyaç kredisi başvurusu hiçbir şekilde bankaya gitmenize gerek kalmaksızın yapılabilen kolay bir işlemdir. Hangi bankadan kredi çekmeyi planlıyorsanız o bankaların ilgili sitelerinde sms için belirtilmiş olan telefon numaraları vardır. Bu telefon numaralarına atlılacak mesajla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Üstelik başvuru sonucu yalnızca dakikalar içinde tarafınıza iletiliyor. Bura da en önemli nokta telefon numarasının sahte olmaması. Hiçbir banka asla sizden şifrenizi istemez. Yalnızca TC kimlik numaranızı isteyebilir. Harici kimlik bilgilerinizi de istemez.

YAZAR BİLGİSİ
haberci
Haberci : ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.