ofis taşıma

baymavislotbar

Daha bulaşıcı ve tehlikeli. Koronavirüste korkutan haber

ABD’nin California eyaletinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha bulaşıcı ve tehlikeli bir türünün tespit edildiği öne sürüldü.

25.02.2021
227
Daha bulaşıcı ve tehlikeli. Koronavirüste korkutan haber

KoronaVirüs California San Francisco Üniversitesinden bilim insanlarının yapmış olduğu yeni bir araştırmada, Kovid-19’un daha fazla bulaşıcı ve şiddetli hasta edici yeni bir varyantının bulunduğu belirtildi.

Söz konusu araştırma ekibinin, 1 Eylül 2020-29 Ocak 2021’ta eyaletin 44 bölgesinden 2 000 172 test örneği üstünde yapmış oldukları inceleme sonucu Kovid-19’un yeni cinsine rastladıkları kaydedilen araştırmada, “B.1.427/B.1.429” ya da “20C/L452R” adı verilen yeni türün İngiltere ve Güney ABD’da ilk defa ortaya çıkan Kovid-19 varyantlarından değişik bir mutasyon modeli sergilediğine dikkat çekildi.

Araştırmanın yazarlarından California San Francisco Üniversitesi Laboratuvar Tıbbi Profesörü Dr. Charles Chiu, Fox Haber’e yapmış olduğu açıklamada, bulgulardan dolayı endişeli olduğunu belirterek “Ancak şu anda panik yapmıyorum. Bunu daha fazla araştırmalıyız.” diye konuştu.

San Francisco halk sağlığı yetkilileri tarafından ön incelemesi devam etmekte olan araştırma neticesinin ileriki günlerde yayımlanacağı bildirildi.

Kovid-19 bilgilerini derleyen John Hopkins Üniversitesi verilerine göre, California, 3 000 000 543 binden fazla vaka, 50 bine yaklaşan can kaybı ile ülkede salgından en çok etkilenen eyalet konumunda bulunuyor.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.