ofis taşıma

baymavislotbar

Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin

29.12.2020
137
Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin

Tatlı ihtiyacınızı bitter çikolata ile giderin; Bitter çikolatanın hakiki çikolata olarak bilindiği gerçeği sebebiyle diyet listelerinde tatlı ihtiyaçlarının giderilmesinde artık bitter çikolatalar rol oynamaya başlamıştır. Sadece kilo için değil, birçok konuda destek olan ve faydalarının bilindiği besleyici bir tatlıdır. Hem de çikolatanın ham halidir. Kahve yanlarına, tatlı krizlerine, şeker düşmesine yardımcı olan bitter çikolatanın lezzeti de biraz acı olmasına rağmen oldukça yüksektir. Peki hakiki bitter çikolata neden bu kadar gerekli ve önemlidir?

Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin

Tatlı ihtiyacınızı bitter çikolata ile giderin; Peki neden bitter çikolata diye merak edenler için bitter çikolatanın faydalarından bazılarını sizler için araştırdık ve yayımlaya karar verdik.

Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin; Felç Riskini Azaltır

Avrupa’da yapılan araştırmalara baktığımız zaman bitter çikolatayı düzenli olarak küçük miktarlarda tüketen insanlarda felç olma riskinin azaldığı kanısına varıldığını fark ederiz. 1 hafta süren araştırmada %20 oranında düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Kalbi Güçlendirir

Düzenli olarak belli aralıklarda bitter çikolata yemek, kanda bulunan kötü kolesterol düzeyini düşürmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra kan basıncının da düşmesine yardım etmektedir. Kalp hastalıklarından uzak kalabilmek için bile bitter çikolata yenmelidir.

Tokluk Hissi Verir

Bitter çikolatanın içinde bol miktarda lif vardır. Lif yapısı sayesinde tokluk hissi kazandırmaktadır. Bitter çikolata yendiği zamanlarda tatlı hissi hızlı bir şekilde yok olmakta ve diğer yiyeceklerden tüketme isteğinizi de azaltmaktadır.

Diyabete Düşmandır

Diyabet hastalarının tatlı yemesi tavsiye edilen bir durum değildir. Ancak bitter çikolata diyabete karşı da savaşabilecek bir besin olarak düşünülmektedir. Bu konudaki araştırmalar halen devam etse de düşünceler bu yöndedir.

Cildin Dostudur

Flavonoid bakımından zengin olan çikolata, cildin UV ışınlarından korunmasına bile yardım edebilmektedir. Flavonoid UV ışınlarına karşı savaşabilen antioksidanlardır. Tabi ki cildin güneşten korunmasına yardım ettiği için güneş kremleri bir tarafa atılmamalıdır.

Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin

Tatlı İhtiyacınızı Bitter Çikolata İle Giderin

Öksürük Hafifleticidir

Bitter çikolata içinde teobromin maddesini barındırır. Bu madde sayesinde beynin öksürük ile savaşmasına yardımcı olan kafa sinirlerine baskı uygulanır ve öksürük hafifler.

Ruh Halinize İyi Gelir

Çikolatalar içinde oksitosin, serotonin, endorfin bulunduğu bilinen bir gerçektir. Bu maddeler bitter çikolatanın içinde daha çok vardır. Stresin azalmasına, ruh halinizin toparlanmasına ve mutlu olmanıza yardımcı olacak madde bitter çikolatadan geçmektedir.

Kan Dolaşımını Arttırır

Çikolata kanın pıhtılaşmasına engel olan maddeler arasında bulunmaktadır. Bu sebeple de kan dolaşımının sıkıntısız olarak akmasına yardım etmektedir.

Görmeyi İyileştirir

Retinaya giden kan akışının artmasına yardımcı olur ve bu şekilde de görme duyusunun daha sağlıklı şekilde gelişmesine yardım etmektedir.

Zekayı Geliştirir

Daha dikkatle çalışmak, beynin aktif olması, daha rahat uyanmak için bitter çikolatanın beyne giden kan miktarının artmasına destek olmasından yararlanabilirsiniz. En çok flavonoid maddesi içeren çikolata ise, en az %70 kakao oranı ile satılan bitter çikolatalardır. Nasıl deniyordu? Çikolatalar ikiye ayrılır: Bitter çikolatalar ve diğerlerin.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.