ofis taşıma

baymavislotbar

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

30.12.2020
139
Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

Sağlıklı kilo verebilmek için açlık oyunları; Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamıştınız. Sonra bütün iyi niyetinize rağmen baştan çıktınız. Gün içinde kan şekeri asansörü sizi abur cubura taşıdı. İnin o asansörden ve açlıkla mücadele için önerilerimize bir göz atın.

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

Öncelikle kilo verme konusunda çok kararlıyken baştan çıkan sadece siz değilsiniz. Bunu bilin, üzülmeyin ve vazgeçmeyin. Kullanıcıların günlük araştırma rutinlerini takip eden telefon uygulaması ”Eatery” nin 50’den fazla ülkedeki araştırmasına göre insanların beslenme tercihleri gün geçtikçe kötüleşiyor. Uygulama geliştirme şirketi ”Massive Health” in ortaklarından Aza RASKIN ” Gün içinde kahvaltıdan sonraki her bir saatte, yediğimiz yiyeceklerin sağlıklı olma oranı yüzde 1,7 düşüyor ” diyor. Peki ne yapılmalı? İşte spor ve beslenme uzmanı Alexandra CASPERO’nun rehberliğinde, açlıkla mücadele tüyoları.

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

Caspero Der Ki : Kahveyi sınırlayın :

İşe konsantre olmak için çoğumuz bir fincan kahveye ihtiyaç duyar. Ancak Caspero, Gün içinde tükettiğiniz kafeinli içecek sayısını 1-2 bardakla sınırlı tutun, diyor. Çünkü fazla kafein vücuttaki stres hormonunu yükselterek kan şekerini oynatıyor, dolayısıyla canınız şekerli ve işlenmiş yani sağlıksız karbonhidrat çekiyor.

Caspero Der ki : Yemeğini evden götür :

Her gün öğle yemeği hazırlayıp işe götürmek, canınız basit ve sağlıksız şeyler istediğinde kolayca baştan çıkmanızı engelliyor. Caspero şunu ekliyor: ” Tam tahıllı ekmekle haşlanmış yumurta sandviçi. Hem beynin karbonhidrat ihtiyacı giderilir. hem de lif ve protein dolu besinler yavaş sindirilir.”

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

Sağlıklı Kilo Verebilmek İçin Açlık Oyunları

 Caspero Der ki : Düzgün kahvaltı edin :

Bu söz tanıdık geliyorsa yine annenizi hatırlamış olabilirsiniz. Annelerimizin söylediğini Caspero da tekrarlıyor: ” Mutlaka düzgün kahvaltı edin. Beyniniz karbonhidratla çalışıyor. Öğle saatlerine dek size enerji verecek protein yüklü besinlere yönelin. Örneğin yumurta, tel peynir ve karışık kuruyemişi kesinlikle deneyin.”

Caspero Der ki :  Ha granola ha gofret :

Caspero, yüzümüze tokat gibi inen bir gerçeği daha dile getiriyor: Kuruyemişlerle sıkıştırılarak hazırlanan atıştırmalık grnola barların çoğu, şekerli gofretler gibidir. Kısa süreli enerji sağlamak için çok fazla şeker içerir. Şekerin etkisi geçince aç ve yorgun halinize geri dönersiniz. Bunun yerine tuzsuz patlamış mısır atıştırın.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.