ofis taşıma

baymavislotbar

İlaçsız Zayıflamak Mümkün

27.12.2020
182
İlaçsız Zayıflamak Mümkün

İlaçsız zayıflamak mümkün; İlaçlar artık zayıflama sektörünün de bir parçası olmaya başlamıştır. Eski zamanlardan bu yana kilolardan kurtulabilmek için atılan adımların başında egzersiz, diyet ve ilaç üçlüsü gelmektedir. Halbuki bu amaç uğruna alınan ilaçlar sağlığı fazlasıyla tehdit de etmektedir. Peki zayıflama uğruna ilaçlardan uzak kalmak gerekiyorsa, başka nasıl zayıflama desteği alınabilir? İlaçsız zayıflamak mümkün mü?

İlaçsız Zayıflamak Mümkün; Zayıflamaya Bilimsel Bakış

Kilo alabilmek için atılan adımları belirlemeden önce zayıflamanın aslında nasıl bir yol olduğunu da bilmek gerekir. Bunun için biraz rakamlar ile konuşmak daha uygun olacaktır. Zayıflayabilmek için yağ yakmanın zorunlu olduğunu hepimiz biliriz. 1 kiloluk yağ yakabilmek için en az 7000 kalorilik enerji harcamanız gerekmektedir. Bu da 1 ayda 2 kilo verebilmek için haftada 3500 kalorilik enerji yakmak anlamına gelecektir. Biraz daha indirgersek değerleri, günde 500 kalorilik enerji harcanmasının gerekli olduğunu ifade edebiliriz. Her zaman hareket ettiğinizden daha fazla hareket eder ve günde aldığınız kalorinin 250 eksiğini alırsanız bu kaloriyi yakabilmek için imkanınız olacaktır.

İlaçsız Zayıflamak Mümkün

İlaçsız Zayıflamak Mümkün

Hedefleriniz Ulaşılabilir Olsun

Çoğu insan ileriye dönük hedef belirlemesi yaparken motivasyonunu düşürecek oranda yüksek rakamları ilk hedeflerine yazmaktadır. Bu da bir süre sonra diyet yapmaktan ve egzersiz planlamalarından vazgeçilmesine sebep olacaktır. Bu sebepten dolayı hedef kilonuz her zaman ulaşabileceğiniz oranlarda olsun ve düzenli olarak planlamanızı yapabilmek için de motivasyonunuz düşmesin.

Su Tüketimini Doğru Zamanda Yapın

İyi bir kahvaltı, erken saatlerde akşam yemeği ayrıntılarının yanı sıra su içme aktivitesi de son derece önemlidir. Hem de içilen saatler ve zamanlama da büyük bir önem taşımaktadır. Yemek esnasında içilen su her zaman midenin daha da şişmesine ve besinlerin direk parçalanmadan yağlara dönüşmesine sebep olmaktadır. Yani bu da kilo almak anlamına gelir. Yemeklerden hemen önce içilen su ise midenin dolmasına ve tok kalmasına aynı zamanda da metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Ve bu da kilo vermenin ipuçları arasında sayılabilir. Yemeklerden hemen sonra içilen su ise midede hazımsızlık yapar ve bağırsak hareketlerinde düzensizlik olmasına sebep olur. Olması gereken en uygun zaman yemeklerden önce olan zamandır.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.