ofis taşıma

baymavislotbar

Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri

29.12.2020
159
Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri

Diyet taktikleri zayıflatan 6 öneri; Mucize 6 ile kilolara veda edin. Bazen elinizden gelenin en iyisini yapsanız da tartınızın ibresi sizin istediğiniz yönde oynamaz! öyleyse kilonuzun önündeki engellerin neler olduğuna bakın ve onların inadını kırın.

Diyetisyen kontrolüne giren ve diyetisyene giden biri size Diyet kişiye göre ayarlanır ve ona özeldir kelimesini dile getirdiğinde ve siz hiç diyet yapmadıysanız durup bunu düşünmeniz lazım. Kişiye özel diyet aslında metabolik durumunuza, sevdiğiniz yiyeceklere ve vücudunuzun verdiği tepkiye göre hazırlanan bir diyet listesi. Arkadaşınız çok hızlı zayıflarken siz zorlanıyorsanız sebebi bu üç konudaki farklılıklar olabilir. Bu yüzden il yapacağınız şey neden yada nasıl kilo aldığınız ve nelerden aldığınızı bulmak… Bu anahtar cevap size fit olacağınız bir dünyanın kapılarını açabilir.

Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri

1- İnsülin Direnci

Ailenizde diyabet veya insülin yüksekliği geçmişi varsa, sizde de olabilir. İnsülin direnci olanlar fazla yemek yemese bile kolay kilo alma ihtimalleri yüksektir. İnsülin yükseldikçe, tokluk hissi ortadan kalkıyor ve karbonhidrat tüketme eğilimi artıyor; Çözüm için diyetisyen, endokrinolog ve egzersiz uzmanı ile görüşün.

2- Tecrübeli Vücut

Bu sizin ilk diyetiniz değilse, işiniz biraz daha zor: Çünkü sizin vücudunuzun artık kalori kısıtlamasını, aç kalmayı, maksimum ne kadar yiyebileceğinizi, ne kadar depolaya bileceğinizi öğrenmiştir: Diyetinizde bu nedenle cevap alamıyorsanız üzülmeyin. Yüksek kalorili diyetlerde daha fazla spor içeren programları tercih edin.

3- Duygusal Açlık

Yemek, insan ırkının var olduğundan beri tabiatında bulunan bir davranış ve psikolojik olarak tarihi eski, köklü ve ağırlıklıdır. Ağladığında şeker ile susturulan bebek, büyüdüğünde iş yerinde bir sorun yaşadığında şekerli bir tat ile sakinleşmeye devam ediyor. Böyle durumdaysanız, diyet yaparken mutlaka psikolog desteği de almalısınız.

4- Mahalle Baskısı

Arkadaşınıza yemeğe gittiniz. Yemeği yediniz, ancak tatlı ısrarı geliyor: üstelik size ‘Ne olursun ye, Senin için yaptım! boş ver diyeti!’ gibi sözlerle farkına varmadan baskı yapıyor. Böyle bir risk varsa, gitmeden önce mönüyü öğrenip gün içinde yediklerinizi eksiltebilirsiniz. ya da sadece bir veya iki çatal alıp tadına bakabilir, son çare olarak da sakince ‘hayır’ diyerek konuyu değiştirebilirsiniz.

5- Hareketli Yaşam

Bazıları çok sosyal olduğu için diyet yapmayacağını düşünür. Oysa diyet yapmak, nerede ne yiyeceğini bilmektir. Diyet yaptığınız gün kahvaltı dahil yediklerinizi dengeler, misafirlik yada farklı bir amaçlı gittiğiniz yerde ne yiyip içmeniz gerektiğini bilseniz ona göre davranabilirsiniz. Tavsiyemiz, sosyal faaliyetlerin üst üste gelmemesine dikkat etmeniz.

Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri

Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri

6- Diyet Taktikleri Zayıflatan 6 Öneri Yazısının Sonuncusu; Patron: Hormonlar

Diyet ve spor tamam, kaçamak ise neredeyse yok. Ama yine de zayıflayamıyor; hatta kilo almaya devam ediyorsanız, bu durumda tiroit probleminiz olabilir. Sadece tiroit değil, cinsiyet hormonları (regl düzensizliği), insülin hormonu, stres hormonu kortizol de vücut ağırlığını etkiler. Bu durumda patron hormonlarınızdır. Doktor kontrolünde hormonlarınızı olması gereken seviyeye indirip yolunuza devam etmenizi öneriyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
Mehmet Ali
Mehmet Ali ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sitemiz yayınlamış olduğu ve yayınlamaya devam ettiği haberlerde konu alan olaylara ve kişilere yorum yapmadan tarafsız ve sadece meydana gelen olayları okuyucularına bildirmektedir. Hiç bir olayı göz ardı etmeden her ne olduysa açıklayıp okuyucularına sunmayı hedefler, sitemiz webdehaber.com'da yayınlanan içerikler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına %100 uygun olarak yayınlanmaktadır, yayınlanan her türlü resim, bilgi, metin ve haber telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak sureti ile yayınlanmaktadır.